Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dallmayr

( ilość produktów: 5 )

Dallmayr to synonim doskonałej jakości produktów i usług z ponad 300-letnią tradycją. To również jedna z najbardziej znanych niemieckich marek kawy.
Jej historia sięga roku 1700. W tym roku powstał w stolicy Bawarii – Monachium – dom handlowy, w którym serwowano najwykwintniejsze specjały. Bardzo szybko podstawowym produktem firmy stała się wysokiej jakości kawa, która pochodziła wyłącznie z najlepszych upraw z całego świata, m.in. Etiopii, Kolumbii, Brazylii, jak również Papui-Nowej Gwinei. W roku 1870 roku Alois Dallmayr przejął firmę i Dallmayr uzyskał swoją obecną nazwę. Sprzedał go 25 lat później, Antonowi Randlkoferowi. Po jego śmierci przejęła go wdowa Therese. Dzięki jej umiejętności nawiązywania przydatnych kontaktów Dallmayr stał się jedną z najlepszych i najbardziej znanych firm spożywczych w Europie. Swoje produkty dostarczał na 15 dworów królewskich oraz dla rodzin arystokratycznych. W 1912 r. sklep uzyskał efektowną fasadę, którą można oglądać po dziś dzień. Do 1933 roku Konrad Werner Wille, 19-letni handlarz kawą, rozwinął biznes kawowy w sklepie; tworząc markę kawy Dallmayr. Tym samym stał się on pierwszym Niemcem importującym kawę z Etiopii. W latach 70. Wolfgang Wille i Georg Randlkofer przejęli firmę. Nadzorują ją do teraz.
Obecnie marka Dallmayr, pomimo że zakorzeniona w Monachium, znana jest na całym świecie. Ziarna kawy Dallmayr nadal wypalane są z pasją przez najlepszych specjalistów według dawnych, tradycyjnych receptur. Dzięki temu zachwycają smakiem i zniewalają aromatem każdego, kto choć raz ich spróbował.
Kawa Dallmayr to marka kawy premium, popularna w Niemczech i na świecie, a imponujący sklep Dienerstrasse jest odwiedzany zarówno przez mieszkańców Niemiec, jak i turystów ze świata.

pixel