Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Danesi

( ilość produktów: 1 )

Danesi Caffe już od ponad 100 lat popularyzuje najwyższą jakość i tradycję palenia kawy. Zachowuje przy tym zdolność przystosowania się do ciągle zmieniającego się globalnego rynku.
Danesi Caffe to rzymska firma założona w 1905 roku przez Alfredo Danesi. Jako koneser mieszanek kaw był jednym z pierwszych, którzy szerzyli kulturę picia tradycyjnego espresso. W 1933 roku jego syn Giovanni przejął zarządzanie firmą. Zwiększył przychody i rozszerzył sprzedaż do sektora HO.RE.CA. Zaczął również eksportować produkty kawowe Danesi za granicę. W 1990 r. jego synowie Alfredo i Roberto, po 30 latach prowadzenia firmy wraz z ojcem, rozpoczęli proces modernizacji firmy.
Obecnie nowe kierunki rozwoju wyznacza kobieca generacja Danesi – cztery córki Roberto.
Siostry wprowadziły do swojego zakładu najnowocześniejsze maszyny do produkcji i pakowania produktów. Stworzyły także supernowoczesne centrum szkoleniowe, dzięki czemu Danesi Caffè dostosowuje się do aktualnych trendów.
Dziś Danesi Caffè kojarzone jest z kulturą parzenia kawy oraz ze szlachetną, opartą na doświadczeniu wiedzą o kawie, wzbogaconą innowacyjnymi technologiami.
Danesi Caffè przywiązuje dużą wagę do wpływu społecznego i środowiskowego, jaki generuje produkcja kawy. Świadomość tę wyraża ciągłe zaangażowanie firmy w bezpośrednią współpracę z małymi producentami kawy.
Danesi Caffè jest jedną z najbardziej aktywnych firm w promowaniu wiedzy o sztuce i tradycji włoskiej kawy espresso. Właśnie dlatego firma dołączyła do Konsorcjum ds. Ochrony Tradycyjnej Włoskiej Kawy Espresso. Konsorcjum zostało założone we wrześniu 2014 roku w celu ochrony i promowania tradycyjnej włoskiej kawy espresso, głównie poprzez uznanie jej przez UNESCO jako niematerialne dziedzictwo kulturowe ludzkości.

pixel