Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Gimoka - kawa Włoska

( ilość produktów: 16 )

Gimoka Group to jeden z czołowych włoskich producentów kawy. Firma została założona w latach 80. ubiegłego wieku we włoskim mieście Lecco przez Ivana Padellego. Dzięki jego pasji i zaangażowaniu, Gimoka stała się jednym z ważniejszych producentów kawy w Italii.
Obecnie palarnia znajduje się w Trezzano Sul Naviglio w Lombardii, niedaleko Mediolanu. W prowadzeniu firmy pomaga drugie pokolenie – dzieci założyciela. Firma, która początkowo miała wyłącznie charakter rodzinny, stała się dużą korporacją o zasięgu międzynarodowym. Dzięki intensywnemu rozwojowi, udanym inwestycjom i przejęciu kilku strategicznych marek, Gimoka jest obecnie jednym z ważniejszych producentów kawy we Włoszech. Ich produkty są eksportowane do wielu krajów świata. Obecnie Gimoka wypala około 20 tysięcy ton kawy rocznie. Palarnia ściśle monitoruje i kontroluje cały proces palenia dbając o wysoką jakość na każdym kroku – od bezpośredniego importu ziaren z Ameryki Południowej, Afryki i Azji, aż po ich pakowanie.
Podstawowym przedmiotem działalności jest kawa mielona, w ziarnach lub pakowana w kapsułkach. Pasja twórców Gimoki i ich obecnych właścicieli, a także ponad 30 lat doświadczenia na rynku kawy uczyniły palarnię jednym z czołowych dystrybutorów kawy we Włoszech, obsługujących wiele prestiżowych włoskich barów, klientów indywidualnych i korporacyjnych.
Gimoka to połączenie tradycji i innowacji. Włoskie rzemiosło parzenia kawy zestawia z wysokiej jakości technologią, aby najlepsze espresso było dostępne dla wszystkich na co dzień: w pracy, w domu, czy w kawiarni. Kawy Gimoka oddają włoski smak, kulturę i styl życia. Palarnia zyskała miano wiodącego innowatora na rynku kawy i jest symbolem włoskiej jakości i tradycji.

pixel