Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Movenpick

( ilość produktów: 1 )

Mövenpick to marka założona w 1948 roku przez szwajcarskiego hotelarza, nieżyjącego już Ueli Pragera. Człowiek ten na nowo zdefiniował europejską scenę restauracyjną i utorował drogę nowemu stylowi nowoczesnej gościnności, założonym na prostej zasadzie: „robienie normalnych rzeczy w niezwykły sposób”.
Zadziwiająca podróż Mövenpick rozpoczęła się, gdy Prager spacerował z przyjacielem nad brzegiem Jeziora Zuryskiego. Szukał nazwy swojej nowej koncepcji restauracji - baru, w którym goście mogli się zrelaksować i zjeść wysokiej jakości jedzenie w przystępnych cenach. Gdy rozważał możliwości, mewa (lub Möwe po niemiecku) spadła w dół, aby umiejętnie chwycić jedzenie w trakcie lotu. Ten jeden elegancki ruch zawierał wizję Pragera, dlatego narodził się „Mövenpick” (wybór Möwe) i pierwsze w Europie codzienne jedzenie. Pierwsza restauracja Prager, Claridenhof, została otwarta w Zurychu w lipcu 1948 r. Oferowała proste dania, które można było zamówić z karty. Została ona uznana za pierwszą z wielu innowacji Mövenpick. Dwadzieścia pięć lat później, w 1973 roku, Prager wykorzystał reputację Mövenpick co do wysokiej jakości żywności, przystępności cenowej, standardów szkolenia personelu i innowacji, otwierając pierwsze dwa hotele firmy, oba w Zurychu - jeden na lotnisku, a drugi w Regensdorf. W tym czasie hotele lotniskowe były uważane za niepotrzebne, ale dla Prager'a były to przeoczone okazje. Jako innowator wyprzedzał konkurencję o lata świetlne.
Aktualnie Mövenpick jest jedną z marek Darboven. Mövenpick of Switzerland produkuje wysokiej jakości kawę w zakładach J.J.Darboven i korzysta z oryginalnej szwajcarskiej receptury od 1980 roku.

pixel