Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Segafredo

( ilość produktów: 8 )

Segafredo Zanetti jest wiodącym producentem espresso we Włoszech i na całym świecie. Ma ponad 70 tysięcy odbiorców. Zwolennicy kawy Segafredo wypijają dziennie około 50 milionów filiżanek espresso tej marki.
Godny podziwu obrót roczny (1,2 miliarda dolarów) czyni z firmy największą prywatną spółkę w przemyśle kawowym. Wszystko zaczęło się w 1973 roku, kiedy Massimo Zannetti założył w Bolonii swoją pierwszą palarnię kawy. Jego rodzina handlowała wcześniej zieloną kawą. Massimo jako pierwszy z rodu rozpoczął produkcję i sprzedaż kawy palonej. Dziś jest właścicielem 15 palarni kawy i 32 spółek zależnych, które powielają jego miłość do kawy na całym świecie: od Bolonii przez Europę, aż do Ameryki Południowej, USA i Australię.
Misją Segafredo jest szerzenie smaku, kultury i właściwej metody przygotowywania włoskiego espresso na całym świecie. Firma doprowadziła proces produkcji wysokiej jakości kawy do perfekcji. Jest on pod ścisłą kontrolą, począwszy od uprawy kawy na plantacjach, pierwotnej obróbki, zakupu i wyboru jakościowych mieszanek kawy, prażenia z wykorzystaniem najnowocześniejszych urządzeń technologicznych, aż po końcowe opracowanie kawy dla klienta.
Oprócz tego, że oferuje znakomitą kawę, Segafredo produkuje także profesjonalne urządzenia barowe i urządzenia do espresso marki La San Marco. Słynnym espresso można się delektować w jednej z ponad 600 kawiarni Segafredo Zanetti Espresso, rozproszonych po całym świecie. Ciekawostką jest fakt, że rodowity Włoch Zanetti, otworzył pierwszą kawiarnię Segafredo w Paryżu w 1988 roku.
Marka Segafredo reklamowana była na samochodach Formuły 1, m. in. na bolidach Williams, który w 1994 roku zdobył tytuł mistrza świata konstruktorów.

pixel