Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Bazzara

( ilość produktów: 11 )

Bazzara – marka kawy, która powstała dzięki marzeniu rzemieślnika z Triestu. Dziś jej właścicielem jest międzynarodowa firma Planet Coffee z siedzibą w Trieście.
Na początku XIX wieku mistrzowie palenia kawy w Trieście wynaleźli aromatyczną mieszankę kaw, która przez lata cieszyła się niesłabnącą popularnością. Historia ta na tyle zafascynowała Dioniso Bazzara, że ten w 1966 roku postanowił przejąć lokalną palarnię „La Brasiliana-Industria Triestina del Caffè”. Od tego dnia rodzina Bazzara kontynuuje pasję przodka, z miłością wybierając najlepsze ziarna Arabiki i Robusty, aby zapewnić wyśmienity smak włoskiej kawy.
Do portu w Trieście napływają transporty z najszlachetniejszych upraw zielonej kawy na świecie. Bracia Mauro i Franco Bazzara starannie wybierają i kontrolują przed zakupem ziarna, z których wypala się mieszanki o wyjątkowej jakości.
Firma Planet Coffee korzysta z trzech rzemieślniczych linii do palenia kawy. Rzemieślnicza tradycja wypalania kawy sprawia, że kawa Bazzara wyróżnia się spośród innych producentów.
Dla Klientów oznacza to, że kawa jest zawsze świeża, pochodzi tylko z najlepszych plantacji na świecie oraz jest z uwagą palona. Każda filiżanka kawy Bazzara zawiera historię, która rozpoczyna się na plantacjach różnych kontynentów i trwa aż do długiej podróży ziaren kawy do światowej stolicy espresso.
W 2014 w Bazzara zmieniono linię produktów, zmodernizowano logo i opakowania. Palarnia Bazzara nastawiona jest głównie na eksport kawy. Obecnie dzięki importerom i wyłącznym dystrybutorom dostępna jest w ponad 20 krajach na całym świecie.

pixel