Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Alce Nero

( ilość produktów: 48 )

Alce Nero to włoski producent, zrzeszający rolników, pszczelarzy i przetwórców, którzy od lat 70. ubiegłego wieku wytwarzają dobre, ekologiczne pożywienie,. Jest ich ponad 1000 we Włoszech i 14000 na całym świecie.
Oferta Alce Nero jest bardzo szeroka. Znajdziemy w niej żywność włoską oraz importowaną, w tym wysokiej klasy kawę. W przypadku produktów spoza Włoch na opakowaniach pojawia się certyfikat sprawiedliwego handlu. Ziarna Arabiki i Robusty uprawiane są przez grupy rolników w Ameryce Łacińskiej, w tym członków Cocaram w Brazylii i Prodecoop w Nikaragui. Ekologiczne kawy Alce Nero posiadają niepowtarzalny aromat i delikatny smak. Opakowania z kawą Alce Nero wyposażone są w zawór oszczędzający aromat, który pozwala ulatniać się naturalnie występującym gazom, a przy tym zapobiega przedostawaniu się powietrza, które mogłoby utlenić produkt. Dzięki takiemu sposobowi przechowywania aromat kawy dojrzewa, a oryginalny smak zachowuje czystość.
Głównym założeniem producenta Alce Nero jest dostarczanie dobrej, zdrowej żywności, a jednocześnie pozyskiwanie jej w sposób odpowiedzialny i etyczny. Od pięćdziesięciu lat wytwórcy podążają drogą organiczną: poświęcają się wytwarzaniu żywności pochodzącej z pól wolnych od chemikaliów i pestycydów. Ich styl rolniczy jest stylem opartym na równowadze pomiędzy zachowaniem tradycji, a wprowadzaniem innowacji. Proces ten odbywa się z poszanowaniem środowiska naturalnego, którego wymaga uprawa produktów ekologicznych.

pixel